Kim jesteśmy?

Jesteśmy specjalistami. Jesteśmy ludźmi z wizją. Staramy się łączyć biznes z działalnością społeczną. Mamy spory zasób doświadczenia, ale cały czas jesteśmy otwarci na naukę i zwiększanie swoich kompetencji. Sami lubimy zlecając usługi firmom zewnętrznym, gdy jesteśmy traktowani indywidualnie i ta zasadę stosujemy wobec naszych klientów.

Jesteśmy – już jako podmiot, częścią większej organizacji – Xandoria Holding. Jako Grupa, specjalizujemy się w usługach dla biznesu, w obszarze wsparcia HR. Inne spółki z grupy to: Zmotywowani.pl, ŚwiatKadr i Analitica Polska. Świadczymy dla klientów całe spektrum usług – od księgowości, kadr i płac, przez audyty i projektowanie systemów zatrudnienia, obsługę zatrudnienia transgranicznego po badanie zaangażowania i systemy motywacyjne. W naszych strukturach funkcjonuje również Fundacja wspierająca zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami – Reaxum.

Tomasz Szklarski

Przedsiębiorca, innowator, coach

Jestem absolwentem Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. 

Moja kariera zawodowa rozpoczęła się jeszcze podczas studiów. Pracowałem na rozmaitych stanowiskach, od recepcjonisty przez pracownika call-center. Po studiach bardzo chciałem, aby moja kariera związała się z branżą reklamową, z którą byłem na dobre i na złe przez kilka lat. Z perspektywy, bardzo się z tego cieszę. Doświadczenie w pracy przy kampaniach reklamowych, pod presją czasu, to zdecydowanie mocna strona i istna kopalnia wiedzy z obszaru zarządzania, z której korzystam cały czas.

Okres pracy w branży reklamowej, dobiegł jednak do końca, a Ja zdecydowałem się rozpocząć działalność na własny rachunek. Początki nie były łatwe, nie obyło się bez problemów i porażek, które paradoksalnie pomogły w wypracowaniu swojego własnego JA w biznesie. Branża HR, którą obrałem na cel, okazała się ciekawa, a zarazem pełna wyzwań i … Praca z ludźmi i dla ludzi, tworzenie narzędzi wsparcia, badanie zaangażowania, rozwiązywanie problemów, aktywizacja zawodowa, to wszystko zainteresowało mnie na tyle, że do dziś jadąc do biura nie traktuje tego jako codziennego obowiązku.

Gdzie się dziś znajduję?

Na fotelu v-ce prezesa Zmotywowani.pl. Na fotelu prezesa Xandoria Holding oraz FeelComfort. Co robię? Badam zaangażowanie, motywuję, analizuje, nagradzam, prowadzę projekty aktywizacji zawodowej, itd., itd…

Mam jeszcze jedną aktywność, którą często wymieniam jako pierwsze miejsce pracy. Jest nią Międzynarodowa Fundacja Reaxum. Wspólnie z firmami znajdującymi się w naszej grupie, realizujemy dla zewnętrznych klientów programy aktywizacji zawodowej i zatrudnienia wspomaganego osób z niepełnosprawnościami. W 2018 udało mi się rozpocząć projekt „ONi Uczą” – kształcącym para-sportowców w kierunku bycia trenerami kompetencyjnymi.

Mówię po angielsku, trochę po niemiecku. W 2016 roku obiecałem sobie że raz w roku będę uczestniczył w kursach zwiększających moje kompetencje. Co z tego wyniko? 2017 – Zarządzanie Projektami PMI, 2018 – Coaching Managerski. 

Po pracy 3R: rodzina, rower, rajdy

Paweł Niewiarowski

Mam bogate doświadczenie w zakresie aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Od 2003 r. zarządzam organizacjami zatrudniającymi osoby z niepełnosprawnościami. Posiadam szeroką wiedzę na temat nowoczesnych rozwiązań i narzędzi CSR oraz umiejętność tworzenia strategii CSR. 

Od 2013 r. jestem sekretarzem zarządu w Międzynarodowej Fundacji Reaxum, zajmującej się aktywizacją zawodową w obszarze zatrudnienia wspomaganego.W latach 2013-16 byłem Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej w Polskim Komitecie Paraolimpijskim, w ramach którego zajmowałem się m.in. organizacją projektu „Olimpijczyk”, przygotowującego polskich sportowców niepełnosprawnych do paraolimpiady RIO 2016.

Jestem Przewodniczącym Śląskiej Rady Wojewódzkiej Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych POPON, członkiem Wojewódzkiej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Marszałku Województwa Śląskiego, a także Doradcą Zarządu Polskiego Związku Sportu Osób Niepełnosprawnych “Start”.  

Umów spotkanie

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się jak można połączyć działania biznesowe ze społecznymi, umów się z nami na spotkanie. Postaramy się krótko i zwięźle przedstawić możliwości, opierając się oczywiście na liczbach – mamy świadomość jak cenny jest czas i że nie ma sensu tracić go na puste spotkania.

Kontakt